بنابراین چه کار می کند؟ کدام روشها به طور موثر درد را تسکین می دهد؟

متأسفانه ، مطالعات روی طب جایگزین و درمان جامع به طور کلی در وضعیت ناگواری قرار دارد.

بسیاری از آنها با نمونه های کوچک (13 مورد در یک مطالعه) ، یا بر اساس مشاهده ذهنی (موش ها مضطرب تر بودند) ، توسط گروهی انجام شد که نشان می داد چرا روش خود معتبر است (در مقابل تأیید مستقل) ، که توسط یک محقق انتظار می رود انجام شده است. برای پیدا کردن اثر دارونما (طب سوزنی هم به درد گردن و سردرد کمک می کند و هم کاملاً بی اثر است) ، ضعیف با درمان (یک مطالعه ماساژ روی درد نتایج منفی 30 جلسه ای را نشان داد اما نتایج مثبت 60 جلسه را نشان داد.) مطالعه انرژی درمانی در مقایسه با فیزیوتراپی تنها شامل 10 دقیقه درمان بود و نتایج قطعی نبود) ، یا بررسی ادبیات ، دارای اشکال است زیرا آنها مطالعات ناقص را متراکم می کنند (معمولاً توسط پزشکان جامع ، در مقابل تجزیه و تحلیل تحقیقات مستقل).

اما همه چیز از دست نرفته است.

ما می دانیم که اتفاقی در حال رخ دادن است. بله ، بسیاری از ادعاها در همه جا وجود دارد-با این حال من شفای بهترین دکتر قلب در مشهد چشمگیری را نیز دیده ام که باور نمی کردم. اما آیا می توانیم این موارد را با اطمینان ببینیم؟ حتی اگر ما دقیقاً نمی دانیم که همه چیز چگونه کار می کند ، آیا می توانیم از آنها استفاده کنیم ، حتی از چیزی به عنوان مبهم به عنوان درمان انرژی؟ در حالی که من می توانم داستان بیماریهای مختلف بهبود یافته را به اشتراک بگذارم ، ما نمی توانیم این نتایج را وعده دهیم ، اما برخی مناطق دارای نتایج قابل اندازه گیری هستند: دامنه حرکت و درد. و نه تنها تجربیات ذهنی کاهش درد ، بلکه در واقع از بین رفتن علت زمینه ای در برخی موارد.

من چند سال از کمردرد رنج می بردم به دلیل بیماری غیر قابل درمان دیسکتیک دیسک. هم درد و هم بیماری از بین رفته است. یکی از مراجعه کنندگان من به دلیل تصادف اتومبیل به مدت یک سال دچار گردن درد شد. متخصص کایروپراکتیک به او گفت: “من آن را درک نمی کنم ، اما مهره های C1 شما دوباره به جای خود حرکت کرده است” و درد او را تسکین می دهد. فشار خون بالا نیز به حالت طبیعی کاهش یافت. یک رقاص حرفه ای که از سیاتیک رنج می برد (یک بیماری عصبی دردناک پا) ، یک بازیکن حرفه ای لاکروس با استفاده از واحد TENS برای کمردرد و آسیب عصب پا ، یک آتش نشان سابق که بدن خسته اش به سختی قادر به حرکت بود ، یک رزمی کار در آستانه رهایی از آن بود و همه تسکین درد و بهبود تحرک یافت شد.

ما برخی از مطالعات را تأیید می کنیم که برخی از درمان های انرژی را “واقعی” می دانند ، در حالی که برخی دیگر “هیچ نتیجه ای بهتر از دارونما” ندارند. کار درمانی پیوندی که من استفاده می کنم ، به عنوان مثال ، به چند روش مورد مطالعه قرار گرفته است. یکی از مفیدترین مطالعات انجام شده توسط شرکت کنندگان است که آیا انرژی به دست چپ یا راست آنها ارسال می شود یا خیر. در ابتدا ، آنها حدس می زنند ، اما پس از یک دوره یادگیری چند روزه ، آنها به طور مداوم آن را درست می دانند. مطالعه دیگری نشان می دهد که حوزه انرژی مشتریان در طول یک جلسه گسترش می یابد. یکی دیگر نشان می دهد که میزان تنوع قلب تمرین کننده کند می شود و امواج مغزی مراجعه کننده با هم تطابق ندارند.